2018. június 8., péntek

Gyermeknap 2018.


2018. június 5-én tartottuk iskolánkban a GYERMEKNAPOT.
(A  6. osztályosok dekorációi díszítették iskolánk udvarát, bejáratát. Rengeteg színes „szmájlit” készítettek, amiket kiosztottak a gyerekeknek, s ezek a szmájlik most is színesítik a bokrokat, fákat.) A programokon a fejlesztő iskolások is részt vettek. Nagy Anita igazgatónő köszöntötte a gyerekeket és a pedagógusokat.
Elhangzott egy gyermekeket köszöntő vers, majd Bigi boy ( Győrfi Gábor ), iskolánk volt diákja, Pápai László zenetanár közreműködésével nagysikerű koncertet adott, ahol a művész és a hallgatók is hol elérzékenyültek, hol felvidultak. Gábor xilofonon játszott, Pápai tanár úr dobbal kísérte. A közönséget is aktivizálták, bevonták a műsor menetébe.


Ezt követően a tornateremben váltóversenyen szórakozhattak a gyerekek. Vegyes csapatokat alkottak, 1-8. osztályig, s a fejlesztő iskolások is bekapcsolódtak a játékba.
Természetesen az eredményhirdetést szerény jutalom követte.
Akik fizikai adottságaik miatt nem tudtak részt venni a váltóversenyen, a fejlesztő szobában játszottak, aktivizálták magukat.
A váltóverseny végeztével aszfaltrajzokat készítettek a gyerekek.
A gyereknap zárásaként minden gyermek és tanár franciakrémest kapott Kurucz Tamás cukrász felajánlásaként.
A programokon tanárok-diákok örömmel vettek részt.

Egyetlen gyerek sem maradt játék, illetve élmény nélkül.